kamnarstvi@plocr.cz

+420 732 969 231

Základní dělení krbů je na vnitřní a venkovní.

  • VNITŘNÍ KRBY

Máloco dokáže vytvořit takovou atmosféru jako živý oheň. Proto jsou krby stále oblíbenou součástí i moderních interiérů.

Vybírat lze z mnoha typů jako je otevřený krb, teplovzdušný krb či sálavý krb.

Otevřený krb patří k léty ověřeným klasikám. Dnes již díky své nízké účinnosti slouží spíše pro radost z přímého kontaktu s plameny, aneb jak říkával můj táta: otevřenej krb je dobrej tak akorát na chlastačku…

Teplovzdušný krb patří k žádaným stavbám pro svoji jednoduchou výstavbu a nízkou pořizovací cenu. Jedná se o krbovou vložku uzavřenou v obezdívce s větracími mřížkami. Výhodou je velice rychlý náběh tepla. Nevýhodami jsou vysoká teplota u stropu a nízká u podlahy a zejména proudění prachových částic, které se navíc při styku s horkou kovovou krbovou vložkou přepalují. Vzhledem ke zdravotním rizikům se od tohoto typu krbu již upouští.

Sálavý (akumulační) krb je jakýmsi přechodem mezi krbem a kamny. Kvalitní krbová vložka je doplněná akumulačním materiálem a tak je schopna zadržet tepelnou energii a vydávat ji do okolí pozvolným sáláním (byť podstatně kratší dobu než kamna). Vzhled a design standardního krbu však zůstává zachován. Oproti teplovzdušnému krbu nemusí mít větrací mřížky, jsou však vhodné pro možnost rychlého tepla. Při otevřených mřížkách funguje jako teplovzdušný, při uzavřených jako akumulační.

 

  • VENKOVNÍ KRBY venkovni_krby

Venkovní krby slouží pro příjemné posezení, grilování či rožnění na čerstvém vzduchu. Doplněním o pec, udírnu či plotnu lze vytvořit letní kuchyň.

 

Ukázky naší práce najdete ZDE

Comments are closed.